Деякі результати досліджень поселення черняхівської культури біля с. Новоберецьке
Мизгін, К.В.
Розглянуто залишки двох наземних глинобитних споруд, досліджених у 2008—2010 рр. на поселенні біля с. Новоберецьке, що становлять інтерес для вивчення будівельних традицій черняхівського населення північно-східного ареалу культури.
Пам’ятки черняхівської культури були вперше виявлені видат ним українським археологом В. В. Хвойкою наприкінці XIX ст. Вченому, який проводив дослідження ранньосередньовічного го родища Шаргород у 11899 p., стало відомо, що жителі розташо ваного поблизу с. Ромашки Васильківського повіту Київської губернії, беручи глину для господарських потреб коло церкви, знаходили людські кістки, посуд, металеві речі. Того ж року і в 1901 р. В. Хвойка провів розкопки на місці цих знахідок у Ро машках, відкривши нову, доти незнану дослідникам культуру в Середній Наддніпрянщині. Одночасно з Ромашківським могильником було виявлено кла довище з подібною ж культурою у с. Черняхів (нині — Київської обл.), яке було розкопане В. Хвойкою майже повністю протягом 1900—1901 pp. Оскільки друга пам’ятка дала найбільш повне уявлення про культуру, саме від неї і пішла загальновизнана назва. Сліди черняхівської культури були виявлені ще в ряді пунктів Середньої Наддніпрянщини (Жуківці, Витачів, Віль шанка та іін.)
Трипільська цивілізація – одна з найперших землеробських цивілізацій на території України. Особливості розвитку кіммерійських, скіфсько-сармато-античних та ранньослов'янських цивілізацій на території України. Пшеворська та зарубинецька культури, особливості господарювання. Черняхівська цивілізація – предтеча антів та Київської Русі
Для начала нужно собрать полный перечень справок и документов, который от вас потребуют в ОВИРе по месту регистрации. В первую очередь, это, конечно же, действующий внутренний паспорт гражданина Украины (оригинал и две копии 1, 2 страниц и страницы со штампом о регистрации), затем идентификационный код – также оригинал и копия. В случае, если вы отказались от получения кода по религиозным соображениям, об этом нужно уведомить – скорее всего, в письменном виде. Далее не забудьте захватить с собой свидетельства о рождении (оригинал и копию) ваших несовершеннолетних детей, если у вас есть дети. Их фотографии также потребуются (2 матовые фотографии ребенка размером 3Х4 для детей старше 5 лет).
В начале 19 века европейцы стали увлекаться коллекционированием старинных монет, что сразу же породило армию фальшивомонетчиков. Среди тех, кто особенно преуспел в этом мошенническом бизнесе, следует назвать немца Карла Беккера, который еще при жизни получил прозвище "пекарь античности" (фамилия "Беккер" в переводе означает "пекарь") и вошел в историю как самый крупный фальшивомонетчик всех времен. Он специализировался на подделке античных золотых монет, которые вводили в заблуждение не только коллекционеров, но и экспертов музеев. Многие авторитетные эксперты долго считали его фальшивые монеты подлинными и многие музеи Европы приобрели его "античные" монеты.